piątek, 25 sierpnia 2017

Prosta sałatka na śniadanie (pomidory, małosolne & feta)/Easy breakfast salad (tomato, pickles & feta)

 
Witam po wakacyjnej przerwie. Powinnam pewnie napisać, że oddawałam się jakiejś ambitnej działalności kulinarnej, np. smażyłam powidła z mirabelek z dodatkiem imbiru, ale minęłabym się z prawdą. Nie tyle nie gotowałam, co opierałam się na rutynowych kuchennych działaniach więc nie było o czym pisać. Było też kilka prób, ale niekoniecznie udanych, więc tym bardziej nie do publikacji. Wreszcie kilka nowości wytrzymało próbę kubków smakowych, ale jakoś zabrakło zdjęć do publikacji. Stąd luka czasowa od ostatniego posta.
 
Dziś proponuję super łatwą sałatkę, którą ostatnio uwielbiam i robię praktycznie każdego dnia. Teraz jest najlepsza na nią pora - można znaleźć prawdziwe niemarketowe pomidory, nastawić własne ogórki i delektować się tymi wyrazistymi smakami późnego lata. Do sałatki nie robię specjalnego sosu, po prostu polewam oliwą, jeśli chcę zaostrzyć smak, dodaję chili w płatkach.
 
Składniki (na 1 osobę):
 
pomidor
2 ogórki małosolne
feta
oliwa
 
Jak to zrobić?
 1. Pomidora i ogórki pokroić w kostkę.
 2. Na sałatkę pokruszyć fetę i polać oliwą. Wymieszać.
 
I am back after my summer break. I cooked but it was nothing new or if new - not succesful or somehow I forgot to take pictures. Today a very easy recipe for a salad which I make almost every day. It contains flavors of late summer - fresh ripe tomatoes, low-salt cucumbers (they are like a home made must in this season in Poland and Eastern Europe, you can replace them with pickles but of course it is a different flavor) - the best time to prepare it. I do not prepare vinegar for this salad - I think it is enough to add some olive oil. If I want something more spicy, I am adding some chili flalkes.
 
Ingredients:
 
1 tomatoe
2 low-salt cucumber
feta cheese
olive oil
 
Method:
 
 1. Cut cucumbers and tomato into cubes.
 2. Add some crumbled feta cheese, sprinkle with olive oil.  

9 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie proste sałatki :) Pycha :)

  OdpowiedzUsuń
 2. That's a very simple and nutritious breakfast.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pyszna sałatka, takie najbardziej lubię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pyszna. Uwielbiam takie sałatki 😃

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda smakowicie, ja zazwyczaj na śniadanie zjadam klasycznie , kanapki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. I am the last person to object when it comes to feta! Delicious!

  OdpowiedzUsuń
 7. Hello Ola .. Thank you for visiting my blog . I have never heard of Low Salt Cucumbers , sound interesting. Those above look like Gherkins which are Pickles . I do like this salad ♥

  OdpowiedzUsuń