poniedziałek, 21 maja 2012

Dos Tacos-kuchnia meksykańska w Warszawie/Dos Tacos - Mexican cooking in Warsaw


Nie jestem wielką znawczynią ani też miłośniczką kuchni meksykańskiej.
I am neither a specialist nor a big lover of Mexican cooking. Do Dos Tacos w Millenium Plaza trafiliśmy zatem zrządzeniem losu – po prostu knajpa, do której się wybieraliśmy, okazała się wielkim niewypałem i trzeba było w naprędce wymyśleć lokalizację zastępczą.

To Dos Tacos in Millennium Plaza building we went by accident – simply a restaurant to which we planned to go appeared to be a huge misunderstanding and we had to find quickly an alternative localization.


I jak to nierzadko bywa – przypadek okazał się całkiem trafnym wyboremPowyżej sałatka z opuncją, chyba marynowaną. Surową kiedyś jadłam.
And as it happens not so rearly – a random choice appeared to be a good oneAbove you can see a salad with prickly pears. I have tried a raw one earlier.Jeśli nie jesteście szczególnie głodni, nie zamawiajcie talerza dla dwojga – porcja jest ogromna i składa się de facto z kilku talerzyJ Jest to smaczny przegląd różnych meksykańskich dań, głównie mięsnych. Może nie jestem zbyt precyzyjna w opisie, ale nazewnictwo w większości było mi obce.

If you are not particularly hungry, do not order a plate for two – actually it is huge and consists as a matter of fact of several platesJ It is a tasty selection of different Mexican dishes, mainly with meat. Maybe I am not so precise but the names of the dishes were rather unknown to me.


A to wielka porcja nachosów z kurczakiem.
And here it is a huge portion of nachos with chicken.


Choć wystrój niespecjalnie przypadł nam do gustu (jak to w wieżowcu bywa), to jednak było to bardzo pozytywne kulinarne zaskoczenie na mapie Warszawy. Czas pomyśleć o wypróbowaniu domowej wersji kuchni meksykańskiejJ
Czy macie jakieś swoje sekretne receptury do wypróbowania?


Despite the fact that we did not like much the interiors (as it happens in office bulidings) we were very positively surprised with the food and with the service. Time to think about trying some homemade Mexican foodJ
Do you happen to have some secret recipes worth trying?

19 komentarzy:

 1. Ciekawe,co na te dania powiedzieliby Meksykanie.
  Moja meksykańska nauczycielka hiszpańskiego,tak jak pozostali Meksykanie,twierdzi,że kuchni meksykańskiej w W-wie nie ma.
  Jest jedynie tex-mex.A to zupełnie co innego.
  W swojej kuchni najczęściej robię tortille,guacamole,sos mole z indykiem lub kurczakiem i salsę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. We make our own nachos, burritos and tacos, but nothing out of the ordinary. I think your meal looks delicious as I love Mexican food! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ohhhhh ! All that food makes me hungry ! Here , let me grab some of that ! lol

  OdpowiedzUsuń
 4. Amber, tak jak każda kuchnia poza granicami rodzimego kraju, najpewniej nie jest zbyt oryginalna:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoje fotki sprawiły, że poczułam się mocno głodna. Jeżeli idzie o domową wersję kuchni meksykańskiej to zdarzało mi się robić chili con carne, przepisu już nie mam, ale pełno ich w sieci

  OdpowiedzUsuń
 6. chyba poczekam na jakieś ochłodzenie i coś spróbuję sama przygotować:) w czeluściach biblioteki mam na pewno jedną pozycję z kuchni meksykańskiej:)

  OdpowiedzUsuń
 7. zjadłabym takie nachos:)
  buziaki
  ps.obserwuje

  OdpowiedzUsuń
 8. The orange juice looks great!
  Please check out my blog too at Miss Tangerine :)

  OdpowiedzUsuń
 9. może za typowo meksykańskimi daniami nie przepadam, ale już na przeróbkami a'la kuchnia maksykańska bardzo :) szczególnie za lazanią na meksykańską modłę

  OdpowiedzUsuń
 10. Wydaje mi się, że Amber może mieć rację iż ciężko o prawdziwą kuchnię meksykańską w polskich restauracjach, ale to nie oznacza, że taki tex-mex nie jest smaczny. Chętnie bym się tam wybrała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. The food looks delicious, you've got me hungry for dinner but its really late at night :D

  http://www.101fashionstreet.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Mexican is my favorite :) Looks delicious. I like the decor too!

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziewczyny, w każdym razie polecam:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Like you I am also not a huge fan of Mexican food, but I love their nachos...I keep making nachos with salsa and guacamole and then bake it all with some cheese on top.....lovely to share a big plate with friends :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. I love Mexican! In fact we went to a Mexican restaurant in Athens just couple of days ago! You can check my blog I have some good Mexican recipes and a fusion one with sweet and savory flavors! Have a great day!

  OdpowiedzUsuń
 16. Mexican food--my very favorite. We have such great Mexican food in Houston since we are close to the border of Mexico, but we've only found one place in London that we enjoy. Hope you enjoyed the meal! Thanks for stopping by my blog this week!

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie przepadam za kuchnią meksykańską, a może dotą źle trafiałam po prostu. Za dużo tam fasoli i "chrupkich" rzeczy. Uwielbiam za to guacamole i wszelkie wariacje na jego temat.

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak, guacamole jest najlepsze:)

  OdpowiedzUsuń